Połowa lat pięćdziesiątych XX wieku. Mała Wieś, zwana najpiękniejszą gminą Mazowsza Płockiego, zmaga się z trudnymi realiami Polski powojennej. W tych mało sprzyjających warunkach Teresa Więcek – stomatolog z prawdziwego powołania – podejmuje odważną decyzję: postanawia otworzyć własną praktykę lekarską, dzięki której zapewni profesjonalną opiekę stomatologiczną całej okolicy. Nie wie jeszcze, że zapoczątkuje wówczas historię wyjątkowego miejsca, które na przestrzeni lat przekształci się w profesjonalną klinikę zbudowaną na solidnych fundamentach – pasji i poczuciu misji…

Klinika stomatologiczna Servo Medica wyróżnia się przede wszystkim holistycznym podejściem do pacjenta. Wieloletnia praktyka uświadomiła nam, że leczenie to proces zdecydowanie bardziej złożony niż tylko mechaniczne zastosowanie wiedzy medycznej w praktyce. Równie istotne jest dla nas wytworzenie indywidualnej więzi z pacjentem, pełnej zrozumienia i zaufania, która pozwoli drobiazgowo odpowiedzieć na Państwa potrzeby i zniwelować wszelkie obawy związane z wizytą u stomatologa.

Lecznica rozwija się i działa prężnie na Mazowszu przez długie lata, a ideały, które przyświecają tej działalności, to niezmiennie koncentracja na pacjencie, ciągłe poszerzanie wiedzy oraz wykorzystywanie cennego doświadczenia. Wartości te zostają przekazane następnemu pokoleniu, dzięki czemu w roku 1993 do rodzinnej kliniki dołącza syn Teresy – Andrzej Więcek.

Nasz zespół śmiało nazywamy profesjonalistami – tworzą go wysoko wykwalifikowani specjaliści szeroko pojętej stomatologii, którzy świadczą kompleksowe usługi na najwyższym poziomie z wykorzystaniem aktualnych zdobyczy medycyny, jednocześnie stale poszerzając swoje kompetencje. Równie starannie dbamy o wyposażenie naszych gabinetów – działamy na profesjonalnym sprzęcie stomatologicznym najwyższej klasy, który zapewni Państwu komfort i bezpieczeństwo.

Zdobyte przez lata doświadczenie na podłożu tradycji i ciągłego dążenia do rozwoju z powodzeniem owocuje: Servo Medica otwiera gabinet stomatologiczny przy ul. Składowej, który szybko staje się jednym z najlepiej prosperujących punktów w Łodzi. Okazuje się, że rodzinne powołanie nie gaśnie w kolejnym pokoleniu – kontynuatorem dzieła Teresy Więcek staje się również syn Andrzeja, Szymon. Obecnie znajdą nas Państwo w przestronnym i nowoczesnym lokalu w Starowej Górze, gdzie tradycja i doświadczenie harmonijnie współgrają z postępem, profesjonalizmem i innowacyjnym podejściem do pacjenta.

W Servo Medica dzięki zróżnicowanemu zakresowi usług zadbamy o Państwa najbliższych, łącznie z najmłodszymi pacjentami – nasze gabinety są bowiem doskonale przystosowane do przyjmowania dzieci. Staramy się również maksymalnie skrócić czas oczekiwania, zapewniając przystępne terminy wizyt.

Chcemy być bliżej naszych pacjentów, zapewniając im nie tylko profesjonalne usługi medyczne, ale i bezstresową, rodzinną atmosferę. Spokój pacjentów jest u nas wartością nadrzędną – z powodzeniem przełamujemy stereotyp nieprzyjemnej wizyty u stomatologa, niwelując niedogodności z tym związane niemalże do zera. Nie bez powodu naszą dewizą jest „służyć i leczyć” – Państwa komfort jest naszym priorytetem.

lek. dent. Andrzej Więcek
Szef kliniki Servo Medica. Specjalista stomatologii ogólnej z ponad 25-letnim doświadczeniem – w 1993 roku otrzymał dyplom ukończenia studiów. Wysokiej klasy protetyk, który o tej dziedzinie wie niemalże wszystko. Predyspozycje i zamiłowanie do stomatologii otrzymał w genach od swojej Mamy – założycielki kliniki (i nie omieszkał ich przekazać dalej). Ostoja kliniki Servo Medica – zawsze opanowany, niespotykanie spokojny człowiek. Te cechy pozwalają mu także rozwijać pasję poza pracą, bowiem prywatnie jest zapalonym wędkarzem.

lek. dent. Szymon Więcek
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Przedstawiciel kolejnego pokolenia dentystów w rodzinie Więcków. Najbliższą jego sercu dziedziną stomatologii jest endodoncja, w której stale poszerza swoje horyzonty. W wolnych chwilach oddaje się swojemu zamiłowaniu do sportów zimowych, szczególnie narciarstwu.

lek. dent. Carlo Lilli
Specjalista w dziedzinie ortodoncji z bogatym doświadczeniem zawodowym. Przygodę ze stomatologią rozpoczął na Uniwersytecie Rzymskim, a po ukończeniu studiów doskonalił swoje umiejętności między innymi w Zespole Ortodontów na Wydziale Ortodoncji Szpitala Uniwersyteckiego Umberto I w Rzymie oraz w prywatnym gabinecie Studio Maggiore. Po pracy swoje kroki chętnie kieruje do kuchni – doktor jest bowiem uzdolniony również kulinarnie, a gotowanie to jego hobby. Zadba o piękny uśmiech zarówno dorosłych, jak i najmłodszych pacjentów.

lek. dent. Aleksandra Dobaczewska
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i stomatolog z powołania. W gabinecie Servo Medica zajmuje się zarówno leczeniem zachowawczym dorosłych, jak i dzieci. W czasie wolnym oddaje się pasjom sportowym – piłce ręcznej i narciarstwu.

lek. dent. Katarzyna Chojnacka
Lekarz rezydent ortodoncji z ogromną pasją i wiedzą. Ze stomatologią jest związana od początku swojej kariery zawodowej – na początku ukończyła studia na kierunku techniki dentystyczne na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, a następnie kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Doktor Kasia jest wyjątkowo sympatyczną i profesjonalną osobą z niezwykłym podejściem do dzieci, które uwielbiają siadać u niej na fotelu.

Miłosława Ludwisiak
asystentka stomatologiczna

Karolina Gajdzicka
recepcjonistka