Ortodoncja

Ortodoncja jest działem stomatologii skoncentrowanym na korygowaniu wad zgryzu i nieprawidłowości w ustawieniu zębów oraz szczęk. Większości społeczeństwa dziedzina ta kojarzy się głównie z poprawą wizualną uśmiechu. Słusznie – skrzywione lub nieprawidłowo umiejscowione zęby bywają przyczyną ogromnych kompleksów i dyskomfortu. Warto zatem podkreślić niebagatelny wpływ ortodoncji na aspekty psychologiczne, takie jak zwiększenie pewności siebie i poczucia własnej wartości, a co za tym idzie, ogólną poprawę jakości życia. Leczenie ortodontyczne, oprócz dbania o estetykę, ma jednak na celu przede wszystkim wyeliminowanie dolegliwości zdrowotnych. Zaburzenia w budowie i czynnościach zębów, łuków zębowych oraz ich wzajemnego funkcjonowania są wielokrotnie przyczyną dolegliwości bólowych, narażają na choroby przyzębia i utrudniają dbanie o dokładną higienę jamy ustnej. Ta precyzyjna nauka pozwala efektywnie i ostatecznie rozwiązać te problemy.

W Servomedica możemy pochwalić się najwyższą jakością usług w dziedzinie ortodoncji – doktor Carlo Lilli to wykwalifikowany specjalista, który wiedzę zdobywał na Uniwersytecie Rzymskim. Swoje umiejętności doskonalił między innymi w Zespole Ortodontów na Wydziale Ortodoncji Szpitala Uniwersyteckiego Umberto I w Rzymie oraz w prywatnym gabinecie Studio Maggiore, a jego wysokie kompetencje potwierdzone są przez liczne certyfikaty.

Dr Lilli specjalizuje się w:
– ortodoncji – diagnostyce i leczeniu wad zgryzu,
– pedodoncji (stomatologii dziecięcej) – leczeniu zachowawczym dzieci,
– gnatologii – leczeniu chorób stawu skroniowo – żuchwowego.

Zakres usług w Servomedica obejmuje:
– konsultacje ortodontyczne,
– modele gipsowe orientacyjne,
– stworzenie planu leczenia,
– wizyty kontrolne,
– leczenie retencyjne,
– leczenie stawu skroniowo-żuchwowego.

W naszej ofercie mamy aparaty ruchome, stałe metalowe, stałe estetyczne, a także aparaty Clear-Aligner (przezroczyste, wymienne nakładki) oraz szyny retencyjne termoforowane. Pomożemy także pozbyć się Państwu dolegliwości związanych z dysfunkcjami stawów skroniowo-żuchwowych za pomocą szyn repozycyjnych.

Proponujemy Państwu profesjonalne usługi świadczone przez doświadczonych specjalistów. Dokładamy wszelkich starań, aby leczenie ortodontyczne przebiegało z uwzględnieniem indywidualnego podejścia do pacjenta i najwyższą dbałością o Państwa komfort.