Korzyści z posiadania białych zębów można mnożyć w nieskończoność – piękna barwa uzębienia to gwarant większej pewności siebie, a co za tym idzie, nieoceniona pomoc w życiu zawodowym i prywatnym. Nic dziwnego, że rynek wręcz obfituje w różnorakie metody i środki, które mają wspomóc nas w dążeniu do pięknego uśmiechu – szacuje się, że jego wartość liczona jest nawet w setkach tysięcy dolarów.

Mnogość ofert obiecujących błyskawiczny efekt bywa kusząca – warto jednak pamiętać, że oczekiwania estetyczne nie mogą być zaspokojone kosztem zdrowia naszych zębów. Bardzo popularne swego czasu i łatwo dostępne w Internecie środki wybielające zostały już wycofane z obiegu, gdyż na dłuższą metę okazały się działać na niekorzyść i powodowały szereg dolegliwości, które później stanowiły przyczynę częstych wizyt w gabinetach stomatologicznych. Najbardziej powszechnym problemem, z którym muszą się borykać osoby decydujące się na wybielanie w zaciszu domowym, jest nadwrażliwość zębów – ta przypadłość powoduje ogromny ból i może skutecznie utrudnić życie, także poprzez generowanie dodatkowych kosztów leczenia (znamy przypadek, kiedy potrzeba było całego roku, aby pacjentka mogła normalnie funkcjonować). Taka metoda wybielania bywa także nieskuteczna – wielokrotnie zęby są wybielone nierównomiernie, a efekt trwa dużo krócej niż zapewniają producenci. Pasty i płyny wybielające to natomiast środki, które mogą wspomóc proces wybielania – zawierają jednak zbyt małe stężenie środka wybielającego, aby mogły faktycznie przyczynić się do zmiany barwy zębów na bielszą.

Jedyną słuszną alternatywą jest profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Zgodnie z najnowszą dyrektywą Unii Europejskiej, prawo do wybielania zębów ma jedynie lekarz dentysta, asystentka lub higienistka stomatologiczna pod nadzorem lekarza dentysty (warto tu zaznaczyć, że wykonywanie zabiegów wybielających zęby w gabinecie kosmetycznym jest zatem nie tylko niebezpieczne, ale także nielegalne). Wykwalifikowany specjalista bez trudu dobierze odpowiednią metodę, która w pełni odpowie na potrzeby pacjenta, a jednocześnie będzie bezpieczna dla jego uzębienia. Opowie także, jakie kroki należy podjąć po wykonanym zabiegu, aby efekt wybielenia trwał jak najdłużej.

W Servomedica dysponujemy szeroką gamą usług z zakresu wybielania w atrakcyjnych cenach – dołożymy wszelkich starać, aby wybrać najlepszą metodę, która w optymalny i bezpieczny sposób nada Państwa zębom wymarzoną biel.